Visi jaunumi
05.02.2019 | Sports

Sestdien, 2. februārī, Biķernieku trasē tika aizvadīts Rīgas Ziemas kausa 4. posms. Sezonas priekšpēdējās sacīkstēs par negaidītiem rezultātiem parūpējās vairāki piloti, izcīnot savas pirmās sezonas uzvaras. Viens no pārsteigumiem bija rallijkrosā un kartingā startējošais Mārtiņš Lapiņš, kurš savā Rīgas Ziemas kausa debijā spēja uzvarēt divās pilnpiedziņas ieskaitēs.

Biķernieku trase dalībniekus šoreiz sagaidīja ar mainīgiem un šosezon vēl nepiedzīvotiem trases apstākļiem. Lai arī trasē tāpat kā iepriekšējos posmos bija sniegs un ledus, tās segums dienas gaitā kļuva nevis lēnāks, bet gan ātrāks. Ātrākie no dalībniekiem bremzēšanai izmantoja trases malā esošās mīkstās sniega kupenas, tomēr atsevišķos gadījumos piloti pārcentās un tajās iestiga. Tādējādi daudz darba šoreiz bija Andra Vanaga pilotētajam Mitsubishi Pajero drošības automobilim.

Priekšpiedziņās lielisku posmu aizvadīja Jānis Spīķis, kurš ar uzvarām SAILUN 2WD un 2WD ieskaitēs izvirzījies arī šo klašu kopvērtējuma vadībā. Ja pirmos posmus Spīķis aizvadīja ar Mareka Matvejeva Subaru Impreza, tad uz šīm sacensībām viņš kopā ar brāli Juri Spīķi bija ieradies ar VW Golf. Kā smejoties atzina Matvejevs, „tad, kad sākas cīņa par kopvērtējumu, tiek vilkta ārā smagā artilērija”. Pašam Marekam šoreiz divas otrās un viena trešā vieta, kā arī saglabāts kopvērtējuma līdera gods 2WD OPEN ieskaitē.

Par dienas auto ceturtajā posmā droši varēja dēvēt Kristapa Laipnieka un Regnāra Mozgas-Kļaviņa pilotēto Volvo 740, jo ar to tika izcīnītas pirmās vietas visās trijās RWD klasēs. SAILUN RWD ieskaitē Laipnieks demonstrēja perfektu sniegumu un uzvarēja visos trijos iebraucienos. Tādējādi pirms noslēdzošā posma viņš no kopvērtējuma līdera Aleksandra Grīvas atpaliek vien par vienu punktu. RWD un RWD OPEN savas pirmās uzvaras šosezon svinēja Regnārs Mozga-Kļaviņš, kamēr šo klašu kopvērtējuma līderim Raimondam Eriņam šis bija sezonas neveiksmīgākais posms, pirmo reizi iztiekot bez pjedestāla.

Pilnpiedziņās šoreiz uz starta neizgāja vairāku klašu kopvērtējuma līderis Kalvis Blūms, kurš visdrīzākais, ka gatavojās šajā nedēļas nogalē notiekošajam Sarmas rallijam. Tomēr tukša vieta viņa vietā nepalika, jo pirmo reizi šosezon Rīgas Ziemas kausā uz starta izgāja rallijkrosā un kartingā startējošais Mārtiņš Lapiņš. Viņa debija izvērtās ļoti veiksmīga, jo, pilotējot Subaru Impreza, izdevās izcīnīt uzvaras gan 4WD, gan 4WD OPEN ieskaitēs.

Tikmēr SAILUN 4WD klasē pirmo sezonas uzvaru svinēja pieredzējušais Raimonds Tihonovs, kurš pēc sacensībām atzina, ka šāds segums ar labu saķeri viņam patīk un ir arī vairāk piemērots viņa pilotētajam Audi 80. To pierādīja arī fakts, ka otro vietu ar to pašu auto izcīnīja Lauris Ruskuls. Pie pirmās uzvaras šoziem tika arī Andris Vanags, kurš triumfēja AUDI QUATTRO ieskaitē, aiz sevis atstājot Jāni Hānu un Oļģertu Jansonu. Dāmās sezonas otrā uzvara Lindai Kundziņai, bet par pārsteigumu parūpējās Maija Stakena, savās debijas sacīkstēs izcīnot otro vietu. Uz trešā goda pjedestāla pakāpiena šoreiz Marta Starka.

Pēdējā iespēja šoziem izbraukt pa Biķernieku trasi būs 16. februārī, kad norisināsies Rīgas Ziemas kausa piektais un noslēdzošais posms. Piedalīties sacīkstēs iespējams gan ar ielas, gan sporta automašīnām. Sīkāka informācija par dalības nosacījumiem un gaidāmajām sacensībām atrodama gan Rīgas Ziemas kausu mājaslapā.

Rīgas Ziemas kausa 4. posma rezultāti

 

SAILUN 2WD

 1. Jānis Spīķis, VW Golf
 2. Mareks Matvejevs, Subaru Impreza
 3. Juris Spīķis, VW Golf

2WD

 1. Jānis Spīķis, VW Golf
 2. Renārs Zapackis, Honda Civic
 3. Mareks Matvejevs, Subaru Impreza

2WD OPEN

 1. Renārs Zapackis, Honda Civic
 2. Mareks Matvejevs, Subaru Impreza
 3. Jānis Spīķis, VW Golf

SAILUN RWD

 1. Kristaps Laipnieks, Volvo 740
 2. Juris Atraskevics, BMW 318
 3. Aleksandrs Grīva, BMW 328

RWD

 1. Regnārs Mozga-Kļaviņš, Volvo 740
 2. Raivis Galviņš, BMW 3. sērija
 3. Kristaps Laipnieks, Volvo 740

RWD OPEN

 1. Regnārs Mozga-Kļaviņš, Volvo 740
 2. Kristaps Laipnieks, Volvo 740
 3. Edvards Egle, Lada RX

SAILUN 4WD

 1. Raimonds Tihonovs, Audi 80
 2. Lauris Ruskuls, Audi 80
 3. Artis Vicinskis, Subaru Impreza

4WD

 1. Mārtiņš Lapiņš, Subaru Impreza
 2. Kaspars Mamons, Subaru Impreza
 3. Artis Vicinskis, Subaru Impreza

4WD OPEN

 1. Mārtiņš Lapiņš, Subaru Impreza
 2. Artis Vicinskis, Subaru Impreza
 3. Kaspars Mamons, Subaru Impreza

AUDI QUATTRO

 1. Andris Vanags, Audi A4
 2. Jānis Hāns, Audi A4
 3. Oļģerts Jansons, Audi A4

DĀMAS

 1. Linda Kundziņa, Audi A3
 2. Maija Stakena, VW Golf
 3. Marta Starka, Seat Ibiza